Tavaszi matematikaversenyek eredményei

Nagyon szép eredményeket értek el iskolánk tanulói a Nemzetközi Kenguru Matematikaversenyen.
1.-20. helyezettek a következő tanulók lettek a megyében:

2. évfolyamon Tamás Gréta és Vágenhoffer Kevin 9. helyezett, Varga Norbert Áron 19 helyezett lett. Felkészítőik Halászi Dóra és Főczény Mária.

3. évfolyamon Tóth Zoé 11. helyezést, Etlinger Zsófia Irma 18. helyezést ért el. Felkészítőjük Priskin Éva.

4. évfolyamon Mészáros Bulcsú 8. helyezett lett, tanítója Kolonics-Csizmadia Regina.

5. évfolyamon Magasházi Natasa 9. helyezést, Bieber Alexandra és Szitási Zalán 12. helyezést és Tóth Kíra 14. helyezést ért el. Felkészítőjük Rába Aranka.

6. évfolyamon Ifju Zalán 5. helyezett, Dienes Erik 8. helyezett, Bisztrán Anna 9. helyezett, Kis-Tamás Emma 10. és Wittmann Alex 12. helyezett lett. Felkészítőjük Orbán Noémi.

7. évfolyamon Karikó Lajos megnyerte a megyei versenyt! Gratulálunk neki! Ujhelyi Patrik Gábor 13. helyezett, Koszorus Ambrus 13. és Darida Levente 18 helyezett lett. Felkészítőjük Kaphegyiné Szabó Mária

8. évfolyamon Dorogi Dézi 10. helyezést ért el, felkészítője Orbán Noémi.

Gratulálunk a versenyzőknek és tanáraiknak egyaránt!

Medve Szabadtéri Matekversenyen második alkalommal vett részt iskolánk, s a verseny népszerűsége egyre növekszik! 36 tanulóval, április 1-én bő 25 fokos melegben Veszprém belvárosában volt a megmérettetés! A háromfős csapatok versenyében iskolánk legjobb helyezését a 7-8 évfolyam KISMEDVE kategóriában Keller Fruzsina, Ujhelyi Patrik Gábor és Horváth Csenge 7. osztályos tanulók érték le. Ők 11. helyezettek lettek. Iskolánk minden csapata arany fokozatot ért el, így matematika szaktanári dicséret is járt a 4 és fél órás versenyért!
Gratulálunk, s jövőre ismét megyünk medvét vadászni!

Taekwon-do Magyar Bajnokság

2017. március 10-12. között Békéscsabán megrendezésre került  a 40. Jubileumi  ITF Taekwon-do Magyar Bajnokság.  A versenyen 34 egyesület több, mint 300 versenyzője és 26 csapata indul egyéni és csapatszámokban. A Herendi Taekwon-do Sportegyesület 8 fővel képviseltette magát. A legjobb helyezést elért versenyzők:

Hegyi Balázs (6.b) - 1. hely küzdelem,  magyar bajnok - (serdülő -56 kg)
Kazinczki Tibor (7.b) - 2. hely formagyakorlat  - (serdülő)
Dienes Erik (6.a) - 3. hely küzdelem - (serdülő -48 kg)

Lázár Tamás (iskolánk volt tanulója) - 2. hely küzdelem - (ifi -68 kg)

Gratulálunk a nagyszerű eredményekhez a versenyzőknek és edzőiknek Pátkai Enikőnek, Pátkai Zoltánnak és Pátkai Miklósnak is!

Siker a Zrínyi matematika versenyen

Zrínyi matematikaverseny megyei fordulójának eredményhirdetésére 2 diákot hívtak be iskolánkból. Mészáros Bulcsú a 4. osztályosok között a 3. helyezést, Szitási Zalán az 5. osztályosok között 7. helyezést ért el. A fiúk átvették a megyei iskolák közötti verseny 3. helyezéséért járó serleget is.

Gratulálunk a matematika versenyen részt vett herendi diákoknak és felkészítőiknek is, hiszen a siker közös!

• Hegyi Balázs küzdelem ezüst

Gratulálunk a versenyzőknek és az edzőiknek!

Nyár, modellezés....

Az idei vakáció sem telt el versenyek nélkül ifjú modellezőinknél.
Június 18.-án Szentesre utazott kis csapatunk, ahol a Szentes Kupa második fordulójára került sor. Ezen a napon Pék Vilmos állhatott fel a képzeletbeli dobogó legfelső fokára, Kerner Máté 6., Zsöllei Luca pedig 7. lett a mezőnyben.

Modellezés - 2017. tavasz

Megkezdődött a versenyszezon modellezőinknél is! Az idei év első megmérettetésén a Dunántúl Bajnokságon igazán kiemelkedő eredményeket értek el. Kerner Máté a serdülők között 2., az ifjúságiaknál 3., míg összetettben 10, helyezést, Pék Vilmos serdülőben 4., ifjúsági 5. és összetett 12. helyezést szerzett, Zsöllei Luca serdülő 3., ifjúsági 2., összetett 9., és csapat 1. helyet szerzett Tóth Máriával és Kerner Martin Benedekkel együtt.

A 26. Herend Kupa megrendezésére, a már hazai környezetnek mondható Tapolcán került sor, március 25-én. Nagyon szép tavaszi időben, igazán remek eredményeik születtek kis modellezőinknek! Az ifjúságiak között Pék Vilmos állhatott fel a dobogó 3. fokára, Zsöllei Luca 4., Kerner Máté pedig 10. lett. A következő nagy nemzetközi megmérettetésre legközelebb májusban kerül sor Szalontán!

Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítőiknek, segítőiknek egyaránt!

Logikaverseny - Botev

A Botev Tankerületi Logikaversenyen Ujhelyi Patrik 7.a osztályos tanuló 2. helyezést ért el.
Felkészítője: Kaphegyiné Szabó Mária.

Szívből gratulálunk az eredményhez!

Kenguru Torna Club hírei

Jól szerepeltek iskolánk tornászai az őszi országos tornaversenyeken. Októberben a Serdülő és Ifjúsági Országos Tornaversenyen serdülő csapatunk - Sós Dorina, Szabó Bernadett Szabó Lilla, Rózsa Luca, Vasmatics Vanda - bronzérmet szerzett, Matuszek Csenge egyéniben, ifi korcsoportban gerendán 5. helyen végzett.

Bővebben...

Kaán Károly Országos Természet- és Környezetismereti verseny

Az idei tanévben  huszonötödik alkalommal rendezték meg a Kaán Károly Országos Természet- és Környezetismereti versenyt. A Szentgálon megrendezett megyei forduló eredményei a következők:

Jedlik Ányos fizika verseny

2017. április 21-23.között rendezték meg Nyíregyházán a Jedlik Ányos fizika verseny országos döntőjét, ahol iskolánk tanulója, Ujhelyi Patrik 7. a osztályos tanuló IV. helyezést ért el!

Felkészítője: Bak Zsoltné

Gratulálunk a nagyszerű eredményhez!

Részletes eredmények

Játékos sportos siker Veszprémben

Az alsó tagozatos játékos sportos csapat 2016. nov. 23-án, a veszprémi körzeti diákolimpiai döntőn ebben az évben is 1. helyezést ért el. Így továbbjutottunk a megyei döntőre, mely 2017. jan. 18-án lesz Balatonalmádiban. Nagyon készülünk a megyeire, szeretnénk jól szerepelni!

A csapat tagjai voltak a városi döntőn:

Helyesírási verseny

A 2016. november 26-án megrendezett Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny iskolai fordulójának 1-3. helyezettjeit évfolyamonként az alábbiakban olvashatják.

Felmenő Rendszerű Országos Katasztrófavédelmi Ifjúsági verseny

A 2017/18 tanévben immár 25. alkalommal rendezték meg a Felmenő Rendszerű Országos Katasztrófavédelmi Ifjúsági versenyt. A verseny célja, hogy a résztvevő diákok elméletben és gyakorlatban, életkoruknak megfelelően, játékos formában adjanak számot mindarról a veszélyhelyzeti ismeretről, amit a tanév során elsajátítottak, és megmutassák, mennyire járatosak önmaguk, illetve mások mentésében.

Iskolánkból a 8. évfolyamból két csapat is indult.