Pumukli megyei német verseny

Április 26-án került megrendezésre a Pumukli megyei német verseny döntője Tótvázsonyban.

Mintegy 150 diák vett részt a versenyen, és a 20 legjobb jutott a döntőbe, köztük iskolánk 3. osztályos tanulói:
Orosz Blanka 3.b.
Takács Benedek 3.a.
Tokai-Kiss Bálint 3.b.
Tóth Kata Anna 3.b.

A versenyen egy 25 perces Pumukli mesét kellett megnézni a gyerekeknek németül, majd kaptak egy tesztet, ami 10 - a meséhez kapcsolódó - kérdést tartalmazott.
A döntő után a diákok Pumuklis feladatlapokat tölthettek ki, színezhettek, társasjátékkal, kirakóval és memória játékkal múlathatták az időt, míg az eredményre vártunk. A szervezők finom süteménnyel és üdítővel is megvendégeltek minket.

Eredményeink:
Tóth Kata Anna 4. helyezést ért el,
Orosz Blanka 5. helyezést ért el,
Takács Benedek és Tokai-Kiss Bálint a középmezőnyben végeztek.

Felkészítő tanáruk: Szakácsné Krepsz Adrienn